Záhlaví Domidar Dogs Kennel

Štěňata

Chovatelská stanice Domidar Dogs se ve svém pojetí chovu zaměřuje na produkci typických, zdravých a především funkčních jedinců. Jednotlivé vrhy štěňat plánujeme dlouho dopředu, mnohdy i několik let, a krycí psy vybíráme po celém světě. V chovu zpravidla využíváme zahraniční nebo importované krycí psy se skvělými rodokmeny. V několika případech jsme použili také psy z našeho chovu, které si neváháme do České republiky dovézt zpět, třeba i z USA. Důležitá je pro nás osobní znalost konkrétního psa, a to včetně jeho předků v několika generacích. Nikdy nevybíráme pouze podle fotky, videa nebo výstavních výsledků. Za krycími psy se vydáváme vždy osobně a často velké dálky. Sledujeme jejich výstavní a pracovní výsledky, zajímáme se o jejich vývoj v čase a ideálně také o jejich potomstvo. Důraz klademe na kvalitu zubů, perfektní skus a sílu čelistí, celkovou vyváženost a sílu kostry. Velmi důležitá je pro nás dobře modelovaná a výrazná hlava, správné úhlení a dobrá horní linie, která predikuje výborný pohyb. Obrovský důraz klademe na typickou povahu a temperament, protože ten je největší cností našeho plemene.

Štěňata po narození vyrůstají v těsném kontaktu s naší rodinou, a především s celou psí smečkou. Minimální doba odběru štěňat je 8 týdnů. Při odchodu do nového domova jsou štěňata již velmi dobře socializovaná. Se štěňaty trávíme maximum času při hrách, ve kterých podněcujeme a rozvíjíme jejich kořistnický pud a celkově působíme na jejich správný vývoj. Štěňata jsou zvídavá, sebevědomá a projevují typický temperament. Při odchodu od nás jsou štěňata zvyklá se pravidelně venčit venku na zahradě.

Samozřejmostí je kupní smlouva, průkaz původu, mezinárodní očkovací průkaz, použití kvalitních mikročipů, základní štěněcí vakcinace, opakované odčervení, krmivo a výbava do začátku. Přesto, že naše štěňata mají pravidelný veterinární dohled, vždy trváme na „výstupní“ veterinární prohlídce na partnerské veterinární klinice klubu SBTC CZ, a to za přítomnosti nového majitele. Pro naše odchovy zajišťujeme skutečný chovatelský servis. Jsme k dispozici 24 hodin a 7 dní v týdnu. Pravidelně organizujeme výcvikové akce a odborné semináře. Pomáháme s výcvikem, se skládáním zkoušek a připravujeme naše odchovy na výstavy, na kterých je po dohodě také prezentujeme.

Výstavy ale pro nás nejsou to nejdůležitější. Hledáme takového majitele, u kterého naše štěně prožije aktivní a spokojený život. Hledáme pečlivě! Určitě Vás budeme chtít vidět. Chceme o Vás zjistit maximum a jsme připraveni také Vám odpovědět na všechny otázky, které jako nový majitel můžete mít. Chceme Vám ukázat prostředí, ve kterém Vaše štěně vyrůstá. Chceme Vám ukázat jejich matku a ostatní členy naší psí smečky. Možná Vám budeme pořízení SBT rozmlouvat. Není to plemeno pro každého. Je na Vás, jestli nás přesvědčíte, že jste pro naše štěně ideální majitel.

Opravdu Vám nedokážeme zaručit, že Vámi vybrané štěně bude mnohonásobným šampionem. To ve věku dvou měsíců neumí nikdo. Pokud tvrdí, že ano, tak prostě lže. Na cestě k výstavnímu šampionovi je velké množství neznámých, které nikdo nedokáže spolehlivě předvídat.

Naše odchovy působí po celém světě, například v USA, v Jižní Americe, v mnoha zemích Evropy, v Japonsku, a dokonce také ve Staffordshiru, přímo v anglické kolébce našeho plemene. Mnozí z nich dosahují skvělých výstavních výsledků. Čtyři psi z naší chovatelské stanice získali titul TOP STAFF (Breno Domidar Dogs, Glimmer Man Domidar Dogs, Hold Me Back Domidar Dogs a Extra´s Legacy Domidar Dogs), další jsou úspěšně využíváni v canisterapii, věnují se sportu, práci nebo reálné lovecké praxi.

Jsme výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice v letech 2016, 2017, 2018 a 2019.

KARMA AFFECT Domidar Dogs po příjezdu do zahraniční chovatelské stanice specializující se na sportovní kynologii. Typická představitelka plemene SBT splňující všechny povahové vlastnosti popsané ve Standardu: Statečná, nebojácná a bezmezně houževnatá.

Adresa

Nová Ves u Kolína, 280 02

Telefonní číslo

+420 603 705 515

Emailová adresa

domidar@email.cz