Záhlaví Domidar Dogs Kennel

O nás

Nikdy nebuďte spokojeni s ničím jiným než s tím nejlepším! To druhé nejlepší už nikdy není dost dobré.

Raymond Oppenheimer (SBT -1954)

Plemena typu bull vlastníme více než 25 let. Nejdříve to byli představitelé plemene Americký stafordšírský teriér, ale později jsme nadobro propadli kouzlu Stafordšírského bulteriéra. V roce 2008 se stal součástí naší rodiny budoucí IntCh., MultiCh., GrandCh., CWCh. GLOCK Stawka Wieksza niž Žycie. Tento mimořádný pes odstartoval naši naprosto neuvěřitelnou a dosud nekončící vlnu úspěchů nejen na poli výstavním, ale také v oblasti práce a sportu. Dnes si tento profesor spokojeně užívá zaslouženého důchodu a pomáhá nám vychovávat nové a nové generace jedinců tohoto plemene v naší chovatelské stanici.

S naší výstavní smečkou jsme dosud navštívili výstavy v jedenácti zemích Evropy (CZ, SK, PL, A, HU, D, CRO, SLO, F, NL, UK) a to u několika stovek různých rozhodčích. Jako vystavovatelé jsme 8 x získali prestižní titul TOP STAFF klubu SBTC CZ, titul RUNNER UP TOP DOG 2017 (ze všech plemen), titul TOP TERIÉR v České republice v roce 2011 a opět v roce 2017, TOP TERIÉR zahraničního člena KCHTaF SK v roce 2011, TOP JUNIOR TERIÉR 2017 a nespočet vítězství na klubových a speciálních výstavách v České republice a v zahraničí. Velmi úspěšně jsme vystavovali také v zemi původu plemene, ve Velké Británii, kde jsme rovněž získali řadu vítězství a také prestižní titul STUD BOOK NUMBER.

Naše pojetí chovu se zaměřuje na produkci typických, zdravých a především funkčních jedinců. Velmi důležitá je pro nás celková vyváženost, silná kostra, výborný svalový korzet, dobře modelovaná a výrazná hlava, ideální úhlení obou párů končetin a s tím související rovná horní linie, která predikuje vynikající, paralelní a prostorný pohyb. Obrovský důraz klademe na typickou povahu a temperament, protože ten je největší cností našeho plemene.

Navzdory tomu, že se řadíme mezi chovatelské stanice, které nemají desítky vrhů štěňat ročně, podařilo se nám dosáhnout mnoha významných úspěchů. Tím dosud nejdůležitějším úspěchem bylo získání ocenění Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice v České republice v roce 2016, 2017 a 2018. Tento titul je každoročně udělován klubem SBTC CZ.

Chovu, přípravě, tréninku a výcviku psů se dnes věnuje celá naše rodina a těmto činnostem podřizujeme prakticky veškerý volný čas. Pravidelně pořádáme výcvikové konzultace, řadu sportovních a pracovních akcí a organizujeme výstavní semináře pro začínající i zkušené vystavovatele.

Jana, Roman, Darina a Dominik Zálišovi

Chovatelská stanice Domidar Dogs, duben 2019

Adresa

Nová Ves u Kolína, 280 02

Telefonní číslo

+420 603 705 515

Emailová adresa

domidar@email.cz