Záhlaví Domidar Dogs Kennel

Shrnutí roku 2018

První akcí v roce 2018, které jsme se zúčastnili, bylo slavnostní vyhlášení výsledků TOP DOG v kongresovém sále TOP HOTELU Praha. Jedná se o soutěž, kterou každoročně pořádá Českomoravská kynologická unie v České republice. My jsme dopadli úžasně!!!! Dosáhli jsme přímo neuvěřitelných výsledků pro naše plemeno! Glimmer Man Domidar Dogs si pomyslně převzal cenu za TOP TERIÉRA v České republice za sezónu 2017 a současně se stal druhým výstavně nejúspěšnějším psem v celé České republice! Aby toho nebylo málo, mladičký Hold Me Back ve stejné soutěži zvítězil v kategorii TOP JUNIOR TERIÉR 2017!!! Máme ohromnou radost, že nám podařilo odchovat dva takto úspěšné jedince a typické představitele našeho plemene.

Naše první výstavní kroky v roce 2018 vedly do slovinského Celje, kde jsme se s naší mladou Grinning Devils Domidar Go Ballistic zúčastnili dvou Mezinárodních výstav – CAVIB SLOVENIA WINNER. Balinka se na svých prvních výstavách výborně předváděla a hned první den, u holandského rozhodčího Hans Van Den Berg, zvítězila ve třídě juniorů a získala kvalifikaci na prestižní výstavu Cruft´s v Anglii. Druhý den byla ve výstavním kruhu ještě jistější a u zkušené rozhodčí a specialistky na plemeno Cvetky Bogovčič ze Slovinska zvítězila ve třídě juniorů, získala titul BEST OF JUNIOR, a nakonec i titul BOS.

Samotnou výstavní sezónu 2018 v České republice jsme zahájili ve velkém stylu!!! Na Národní výstavě psů v Ostravě, kde naše plemeno posuzoval Ing. Radim Fiala, se proti sobě v boji o titul Národního vítěze postavili všichni psi z naší chovatelské stanice – Hold Me Back Domidar Dogs, který zvítězil v mezitřídě, Glimmer Man Domidar Dogs, který vyhrál třídu otevřenou a Front Runner Domidar Dogs, který zvítězil ve třídě vítězů. V této bitvě zvítězil mladý Hold Me Back, který později v závěrečných soutěžích triumfoval ziskem titulu BEST OF GROUP, který mu udělil slovenský rozhodčí Ing. Robert Kanás! Na stejné výstavě obsadila Ursa Stawka Wieksza niž Žycie (dcera naší Extra´s Legacy Domidar Dogs) první místo ve třídě juniorů a později získala i titul BEST OF JUNIOR, naše Dazmarnic Black Rose zvítězila ve třídě veteránů s titulem BEST OF VETERAN a velmi slušně se také umístila Grinning Devils Domidar Go Ballistic, která obadila třetí pořadové místo ve třídě otevřené. Lépe to pravděpodobně nešlo. Jako hrdý chovatel musím říci, že pocit, když proti sobě stojí pouze psi z Vaší chovatelské stanice, je neskutečný!

Podobně výstavně úspěšný byl také únor 2018, kdy Front Runner Domidar Dogs zvítězil na Mezinárodní výstavě psů v Brně, kde si od specialistky na plemeno, uznávané chovatelky a rozhodčí paní Biancy Janssen Van Londen (kennel Staffjoys - NL) odnesl titul BOS.

Na únorové Klubové výstavě klubu SBTC CZ v Poděbradech, kterou posuzovali velmi zkušení rozhodčí a chovatelé z Anglie, pánové Jamie Mace (Janastaff) a Pete Hopgood (Antroboss), získal Glimmer Man Domidar Dogs titul BOS a Klubový vítěz, velmi dobře si vedli také bratři Forever First Domidar Dogs a Front Runner Domidar Dogs, kteří se umístili jako třetí a čtvrtý v pořadí ve třídě vítězů a naprosto skvělou premiéru zde měla nová posila našeho výstavního týmu, mladičká Iron Fist Domidar Dogs, která spolehlivě zvítězila ve třídě dorostu, později získala titul BEST PUPPY BITCH a nakonec BEST PUPPY IN SHOW!!!

Národní výstava v Brně prakticky předurčila celou výstavní sezónu 2018, neboť na většině výstav proti sobě v konečném porovnání stáli Hold Me Back Domidar Dogs a Glimmer Man Domidar Dogs. Velmi zdatně jim sekundovali Front Runner Domidar Dogs a Forever First Domidar Dogs. Ne jinak tomu bylo i na dubnové Národní výstavě v Ostravě, kde u zkušeného rozhodčího Roberta Kubeše proti sobě opět stáli v porovnání o Národního vítěze Hugo (Hold Me Back) , Manny (Glimmer Man Domidar Dogs) a Kofola (Front Runner Domidar Dogs). I tentokrát zvítězil Hugo a svoje vítězství opět potvrdil třetím místem v soutěži BOG. Skvěle si vedla i Princezna Sanza (Iron Fist Domidar Dogs), která přesvědčivě zvítězila ve třídě mladých, a nakonec získala také titul BOJ. Ve třídě veteránů zvítězila naše zkušená Dazmarnic Black Rose a získala titul BOV.

Velmi podobná situace se opakovala na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kde tentokrát zvítězil Glimmer Man Domidar Dogs a získal titul CACIB, BOB a v závěrečných soutěžích utrhl druhé místo v BEST OF GROUP. Hold Me Back Domidar Dogs zvítězil v mezitřídě, Front Runner Domidar Dogs byl druhý ve třídě vítězů s titulem res. CAC a stejně dopadla také Grinning Devils Domidar Go Ballistic. Dazmarnic Black Rose získala opět titul BEST OF VETERAN a stala se tak Veteran šampionem České republiky.

Spanilá jízda Huga (Hold Me Back Domidar Dogs) pokračovala i na dalších výstavách a tak postupně získal titul CACIB, BOB a BOG2 na Mezinárodní výstavě v Praze u zkušené rozhodčí Olgy Hrabákové a titul CACIB, BOB a BOG3 na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích u řeckého rozhodčího Garivaldis Athanasios. V těsném závěsu mu byl Forever First Domidar Dogs, který na obou výstavách získal titul res. CACIB. Pozadu nezůstal s výbornými výsledky ani Glimmer Man Domidar Dogs a především mladičká Iron Fist Domidar Dogs, která zcela ovládla třídu mladých a získala tituly CAJC a BOJ, přičemž splnila podmínky pro přiznání titulu Junior šampion České republiky.

Hold Me Back Domidar Dogs nekompromisně směřoval ke svému triumfu a zvítězil ve třídě otevřené také na Klubové výstavě v Náměšti na Hané, a to u anglické rozhodčí a specialistky na plemeno paní Maureen Ward.

Skvělého výsledku Hold Me Back Domidar Dgs dosáhl rovněž na Mezinárodní výstavě v Brně, kde opět zvítězil s titulem CACIB a BOB, který následně pojistil druhým místem v závěrečných soutěžích BOG. Glimmer Man Domidar Dogs byl opět v těsném závěsu s titulem res. CACIB, Kofola třetí v šampionech a Rozárka (Dazmarnic Black Rose) tradičně BEST OF VETERAN.

Naproti tomu na Národní výstavě psů v Klatovech zvítězil Glimmer Man Domidar Dogs ve třídě vítězů a postupně získal titul Národní vítěz a BOS. Přímo skvěle si ve výstavním kruhu vedl perfektně předvedený I Am Wrath Domidar Dogs, který od specialistky na plemeno a chovatelky Hany Vojáčkové získal titul vítěz mladých a BEST OF JUNIOR. Tento úspěch Démon následně korunoval v závěrečných soutěžích, kde si, u rozhodčího Erwin Deutschera, vyběhal třetí místo v JUNIOR BEST OF GROUP! Obrovská gratulace za profesionální výkon handlerce a majitelce Ivetce Řípové a spolumajiteli Radkovi Čudovi. Jen tak dál!!!

Naprostý šok nás čekal na Národní výstavě v Mladé Boleslavi, kde Dazmarnic Black Rose natolik okouzlila zkušeného rozhodčího a specialistu na teriéry , pana Františka Polehňu, že kromě titulu BOV získala v devíti letech i titul BEST OF BREED. To ale nebylo vše. V závěrečných soutěžích si naše babka ještě vyběhala druhé místo v soutěži VETERAN BEST IN SHOW!!!! Moc dobře si na této výstavě vedl mladičký I am Wrath Domidar Dogs, který zvítězil ve třídě mladých, Glimmer Man Domidar Dogs vyhrál třídu otevřenou a Hold Me Back Domidar Dogs a Front Runner Domidar Dogs shodně získali druhé místo ve svých třídách a titul res. CAC.

Srpnová Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi se nakonec ukázala jako špatný nápad. Zkušený český rozhodčí Miroslav Václavík, kterého si mimochodem velmi vážíme jako odborníka na naše plemeno, tentokrát vyžadoval ze zdravotních důvodů pro posouzení našeho plemene stůl. S ohledem na všeobecnou vlnu hysterie a odporu, která se kolem předvedení SBT na stole šíří Evropou, jsme byli nuceni odmítnout vystavit naše odchovy a jsem velmi pyšný na to, že tak učinili všichni Domidaři, kteří se této výstavy účastnili. Postupně tedy I am Wrath, Hold Me Back, Glimmer Man, Front Runner, Forever First i mladičká Iron Fist Domidar Dogs nebyli vystaveni. Mimo stůl však byla předvedena a posouzena naše veteránka Dazmarnic Black Rose, která zde získala titul BOV. V daném případě máme současně radost i smíšené pocity z vítězství dvou dcer Glimmer Mana Domidar Dogs – Benelli Jonstaff, která získala titul CAC a mladičké feny Kasia z Hambalek Bušín, která získala titul BEST OF BREED.

Konec roku byl v podstatě pod taktovkou psů z Domidar Dogs, přičemž o posty nejvyšší se spolu utkali Hold Me Back Domidar Dogs a Glimmer Man Domidar Dogs. Manny byl o něco úspěšnější a zvítězil na Mezinárodních výstavách jak v Českých Budějovicích, tak v Praze s titulem CACIB, BOB a BOG5 resp. CACIB, BOB a BOG3. Hugo v těsném závěsu s res. CACIB. Skvěle si vedli také Ursa Stawka Wieksza niž Žycie, Front Runer Domidar Dogs, Iron Fist Domidar Dogs, I Want It All Domidar Dogs se svým prvním res. CACIB, Dazmarnic Black Rose i Mannyho dcera Kasia z Hambalek Bušín.

Ve druhé polovině roku v zahraničí řádil Forever First Domidar Dogs, který na Slovensku, v Maďarsku a v Chorvatsku postupně zvítězil na čtyřech výstavách s titulem BEST OF BREED, získal titul WINNER SPLIT a GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER a také jeden titul BEST OF GROUP. Díky několika získaným titulům CACIB splnil Ray podmínky pro přiznání titulu Interšampion. Velice děkujeme rodině Lečkových k tak výrazným úspěchům a tisíckrát jim děkujeme za péči a lásku, kterou našemu odchovánkovi věnují.

S ohromným potěšením bychom chtěli poblahopřát bráškovi Martinu Zálišovi a jeho přítelkyni Tereze Kalivodové k získání titulu TOP STAFF 2018 pro jejich psa HOLD ME BACK Domidar Dogs!!! S bodovým skóre 181 bodů se řadí mezi historicky nejúspěšnější představitele plemene v České republice. Máme o to větší radost, že na druhém místě se s drobnou ztrátou umístil náš Glimmer Man Domidar Dogs a na místě třetím Front Runner Domidar Dogs. Skvělých výsledků jsme dosáhli také v bodovém hodnocení této soutěže v kategorii fen, kdy se na třetím místě umístila veteránka Dazmarnic Black Rose, na místě čtvrtém dcera naší Extra´s Legacy Domidar Dogs – Ursa Stawka Wieksza niž Žycie a na místě šestém naše mladičká Iron Fist Domidar Dogs, majitelů Gabriely Pleškové a Miloslava Volence. Srdečně všem gratuluji!!!!

Výsledky našich odchovů nám udělali radost dvojnásobnou, protože se nám díky tomu podařilo obhájit vítězství v soutěži Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice, kterou každoročně vyhlašuje klub SBTC CZ. V tomto roce to bylo opět se ziskem úctyhodných 744 bodů.

Na tomto místě bych velmi rád poblahopřál všem vystavovatelům k jejich spěchům v roce 2018, majitelům našich odchovů bych chtěl poděkovat za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice a poděkovat jim co nejsrdečněji za péči a starost o jejich miláčky, všem kamarádům a přátelům bych chtěl poděkovat za milé chvíle a příjemnou atmosféru u výstavních kruhů a popřát vše nejlepší na konci roku 2018 a příjemné prožití Vánoc a Silvestra. Se všemi se těším na shledání v lednu 2019 v Brně, kde zahájíme výstavní sezónu 2019!!!

Adresa

Nová Ves u Kolína, 280 02

Telefonní číslo

+420 603 705 515

Emailová adresa

domidar@email.cz