Záhlaví Domidar Dogs Kennel

Shrnutí roku 2015

Rok 2015 byl pro nás v mnoha ohledech výjimečný. Po dlouhém vyjednávání se nám podařilo přivézt zpět do České republiky psa pocházejícího z našeho chovu, čerstvého Ch. USA, Brena Domidar Dogs. Hlavním důvodem jeho návratu bylo to, že jsme ho chtěli použít ke krytí dvou našich fen, jedinečné Mayky Stawka Wieksza niž Žycie a Beretty Domidar z Hambalek Bušín.

Obě naše feny zabřezly a na konci května nám Beretta porodila 9 zdravých štěňat ve vrhu „F“ a Mayka 4 krásná štěňata ve vrhu „G“. Z tohoto vrhu jeden pes zůstal v naší chovatelské stanici a jeho dosavadní vývoj napovídá tomu, že by mohl být v budoucnu velmi úspěšný. Jeho jméno je Glimmer Man Domidar Dogs. Věříme, že půjde ve šlépějích svojí matky Maya Stawka Wieksza niž Žycie, která ještě v březnu roku 2015 zvládla zvítězit ve třídě čestné na Klubové výstavě SBTC CZ v Českých Budějovicích.

V první polovině roku si skvěle vedly především naše mladé výstavní naděje. Extra´s Legacy Domidar Dogs, která působí v Polsku v chovatelské stanici Stawka Wieksza niž Žycie, skvěle debutovala na Mezinárodní výstavě psů v Katovicích, kde zvítězila v silně obsazené třídě mladých, získala titul JUNIOR WINNER a později také titul BEST OF JUNIOR. Po celé řadě úspěchů na dalších výstavách v Polsku se jí podařilo brzy splnit podmínky pro udělení titulu Junior šampion Polska. Ohromná gratulace Alicji a Andrzejovi Mielus!

Neméně spěšný byl v roce 2015 Decimus Prime Domidar Dogs. Ten začal svoji velkou jízdu na Národní výstavě v Ostravě, kde u specialisty na plemeno Zdeňka Klimenta spolehlivě zvítězil ve třídě mladých, získal zde titul CAJC a nakonec také BEST OF JUNIOR. Stejně úspěšně pokračoval na dalších výstavách v České republice i v zahraničí. Ve slovenském Lučenci získal titul JUNIOR WINNER. V květnu 2015 naprosto exceloval v polském městě Swiebodzice, kde zvítězil ve třídě mladých, získal titul BEST OF JUNIOR, BEST OF BREED, zvítězil v závěrečných soutěžích s titulem BEST OF GROUP a nakonec se svojí handlerkou Jaruškou Jonášovou zcela ovládli výstavní kruh a doběhli si pro titul nejvyšší v kategorii teriérů typu bull - BEST IN SHOW!!

Další úspěchy Decimus Prime Domidar Dogs sklízel na Národní výstavě psů v Klatovech, kde zvítězil ve třídě mladých, získal titul BEST OF JUNIOR a nakonec obsadil třetí místo v JUNIOR BEST OF GROUP. V červnu roku 2015 splnil podmínky pro udělení titulu Junior šampion České republiky, když na Mezinárodní výstavě psů v Brně zvítězil ve třídě mladých s titulem CAJC. Na podzim zvítězil v mezitřídě na Národní výstavě psů v Brně, kde získal velmi důležitý titul CAC. Jako hvězda zazářil na Mezinárodní výstavě psů v polské Vratislavi, kde vyhrál třídu mladých a postupně získal tituly BEST OF JUNIOR, JUNIOR BEST OF GROUP a nakonec druhé místo JUNIOR BEST IN SHOW!! Na této výstavě byla také mladá Extra´s Lagacy Domidar Dogs, která zde zvítězila v mezitřídě (1/8) a získala titul CWC. Ve stejném složení se oba potkali na Mezinárodní výstavě v Bratislavě. Decimus Prime zde získal, u zkušeného irského rozhodčího Philipa O´Brien, titul BEST OF JUNIOR a svoji první kvalifikaci na anglický Cruft´s 2016. Stejně dobře si vedla také Extra´s Legacy Domidar Dogs, která vyhrála v mezitřídě, získala titul CACIB, kvalifikaci na Cruft´s 2016 a nakonec také titul BOS. Druhou svoji kvalifikaci na anglický Cruft´s 2016 získal Decimus Prime Domidar Dogs po skvělém výkonu v polské Poznani, kde vyhrál třídu mladých s titulem BEST OF JUNIOR. Tímto vítězstvím také splnil podmínky pro získání titulu Junior šampion Polska.

Výstavně velmi dobře si také vedla mladičká Carmen Domidar Dogs v dalekém Japonsku. Na přelomu října a listopadu 2015 získala třikrát titul BEST OF BREED na mezinárodních výstavách psů a na Speciální výstavě teriérů v Saitana. Rozhodčími byli Masahiko Tukamashi, Kazumasa Igarashi a Katsutoshi Kawamata z Japonska. Veliká gratulace našemu příteli Minamimu Zaisei za výborné výsledky a velké poděkování za reprezentaci naší chovatelské stanice v Japonsku.

Nutno podotknout, že absolutní hvězdou výstavní sezóny 2015 se nakonec stal náš USA Ch. Breno Domidar Dogs. Ten navzdory prvnímu rozpačitému výkonu na Národní výstavě v Ostravě, kde obsadil druhé místo ve třídě vítězů a nepředvedl se ještě podle našich představ, na dalších výstavách prakticky nezaváhal. S titulem BEST OF BREED zvítězil na Mezinárodní výstavě psů v Praze u srbského rozhodčího Dušana Paunoviče. Na Národní a Mezinárodní výstavě psů ve slovenském Lučenci získal dvakrát titul CAC, CACIB, dvakrát titul BEST OF BREED a jednou třetí místo v BEST OF GROUP. Na Národní výstavě v polském městě Swiebodzice, u známého irského rozhodčího Rosse Delmara, získal titul Národní vítěz. Stejně úspěšně si vedl na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích, kde u ukrajinské rozhodčí Zoja Olejnik získal titul BEST OF BREED a v závěrečných soutěžích druhé místo v BEST OF GROUP. Stejně pokračoval na dvou Mezinárodních výstavách psů v Nitře, kde získal u rozhodčího Jaroslav Kubaly ze Slovenska titul BEST OF BREED a titul NITRA WINNER. Stejně si vedl u českého rozhodčího Ing. Radima Fialy, u kterého získal rovněž titul BEST OF BREED a GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER! Jeho neuvěřitelná jízda pokračovala na Národní výstavě v Klatovech, kde u rozhodčích Vladimíry Tiché, Philipa O´Briena a Weng Woh Chan získal tituly BEST OF BREED, BEST OF GROUP a BEST ON DAY!!!! Titul BEST OF BREED získal také na Mezinárodní výstavě psů v Brně od specialisty na teriéry, pana Františka Polehni. V srpnu 2015, na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi , Breno Domidar Dogs opět získal titul BEST OF BREED, kvalifikaci na Cruft´s 2016 a nakonec i titul BEST OF GROUP!! Absolutně ovládl Národní výstavu v Brně, kde spolehlivě zvítězil ve třídě vítězů, získal titul Národní vítěz, BEST OF BREED, BEST OF GROUP, BEST ON DAY, a nakonec i titul nejvyšší, titul BEST IN SHOW!! Na Mezinárodní výstavě psů v polské Vratislavi Breno Domidar Dogs znovu zářil s titulem BEST OF BREED a titulem BEST OF GROUP. Svoji další kvalifikaci na Cruft´s 2016 s titulem BEST OF BREED získal vítězstvím na Mezinárodní výstavě psů v Bratislavě, kde u irského rozhodčího Seana Delmara získal také druhé místo v BEST OF GROUP. Další titul BEST OF BREED a PRAGUE WINNER získal Breno Domidar Dogs na Mezinárodní výstavě psů v Praze, kde také v závěrečných soutěžích obsadil páté místo v BEST OF GROUP.

Tyto výsledky ve výstavní sezóně 2015 byly pro nás naprosto fantastické a považujeme je za určité ocenění naší chovatelské práce. Breno Domidar Dogs získal rekordních 254 bodů a umístil se na prvním místě v bodované soutěži klubu SBTC CZ s prestižním titulem TOP STAFF 2015. Pozadu nezůstal ani Decimus Prime Domidar Dogs, který ve stejné soutěži skončil na krásném třetím místě se ziskem 65 bodů.

Díky těmto jedincům jsme se jako chovatelská stanice DOMIDAR DOGS umístili na nádherném druhém místě v každoroční soutěži klubu SBTC CZ – Výstavně nejúspěšnější chovatelská stanice SBT v České republice!!!

Na závěr roku bychom chtěli poděkovat všem našim kamarádům a přátelům za podporu a fajn chvilky na výstavách, majitelům našich odchovů bychom chtěli poděkovat za skvělou reprezentaci naší chovatelské stanice v České republice i v zahraničí a za perfektní péči o naše odchovánky. Děkujeme také všem rozhodčím, kteří tak vysoce hodnotili kvalitu našich psů a všem bychom chtěli popřát krásný konec roku a příjemné a klidné prožití Vánoc a Silvestra. Speciální dík patří našemu drahému příteli MVDr. Josefu Klimešovi za rady, pomoc a přátelství.

Se všemi se těšíme na setkání ve výstavní sezóně 2016! Věříme, že bude neméně úspěšná jako ta letošní! Veliké naděje vkládáme do našich perspektivních odchovů z letošního roku. Naši mládežníci Glimmer Man Domidar Dogs, Front Runner Domidar Dogs a Forever First Domidar Dogs se již velmi tvrdě připravují :-)

Adresa

Nová Ves u Kolína, 280 02

Telefonní číslo

+420 603 705 515

Emailová adresa

domidar@email.cz