Záhlaví Domidar Dogs Kennel

Shrnutí roku 2014

První výstavou, kterou jsme absolvovali v lednu 2014, byla Mezinárodní výstava psů v Trenčíně na Slovensku. Čerstvě úřadující TOP STAFF 2013, Maya Stawka Wieksza niž Žycie, zahájila výstavní sezónu ve velkém stylu, když na této výstavě spolehlivě zvítězila s titulem BOB a v závěrečných soutěžích svoji formu navíc potvrdila i druhým místem v soutěži BOG. Tímto vítězstvím splnila podmínky pro přiznání titulu Šampion Slovenska.

V polovině ledna si Maya znovu užila záři reflektorů v pěkném prostředí TOP HOTELU Praha, kde jsme si přebírali cenu za třetí místo v soutěži TOP TERIÉR – TOP DOG 2013, kterou každoročně vyhlašuje ČMKU. S ohledem na obrovskou konkurenci v České republice si tohoto ocenění velmi vážíme.

Rok 2014 byl pro nás celkově velice úspěšný. Získali jsme řadu velmi cenných vítězství a na výstavách jsme předváděli hezkou řádku nádherných psů. Kromě našich děvčat – Maya Stawka Wieksza niž Žycie a Beretta Domidar z Hambalek Bušín to byli například Ashstock Red Miller JW, Ultra Black Stig Wizard Bull, syn naší Rozárky (Dazmarnic Black Rose) - Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín (předveden pouze jednou v soutěži BOJ), I´M Domidar Von Damon Der Dunkelkraft, Alpha Bull&Bear, Debbie z Hambalek Bušín a další…

Významným milníkem tohoto roku bylo plánované krytí naši Mayky. Věděli jsme, že by k tomu mělo dojít v prvním čtvrtletí, a proto jsme se snažili dokončit všechny šampionáty, které měla Mayka rozjeté v okolních státech. Máme velikou radost z toho, že se to nakonec podařilo. V únoru 2014 jsme totiž vyrazili do dalekého polského města Bydgoszcz, kde se koná jedinečná Valentýnská výstava. Jedinečná tím, že probíhá v nočních hodinách. Mayka na této výstavě opět předvedla to nejlepší, získala titul BOB, následně zvítězila v závěrečných soutěžích, získala titul BOG a nakonec se umístila na třetím místě v soutěži BEST IN SHOW. Výsledek úžasný, protože na této výstavě bylo přihlášených celkem 1362 psů a 93 různých plemen. Mayka tímto vítězstvím splnila podmínky pro přiznání titulu Šampion Polska. Radost jsme měli o to větší, že na stejné výstavě zvítězila ve své třídě také Beretta Domidar z Hambalek Bušín, která tímto vítězstvím také splnila podmínky pro přiznání titulu Šampion Polska.

Stejně úspěšní jsme byli také na Mezinárodní výstavě v Brně, kde Mayka opět zvítězila a získala titul CACIB a kvalifikaci na anglický Cruft´s. Na stejné výstavě jsme v soutěži o BOJ předvedli našeho odchovánka – Darwin BDC Domidar z Hambalek Bušín, který zvítězil a titul BEST OF JUNIOR si odnesl domů. Velkou radost jsme měli z vítězství mladičké feny Alpha Bull&Bear (dcera fantastického psa Ginstean Mister Cool), která zde získala ocenění velmi nadějná a zvítězila v silně obsazené třídě dorostu nad 13 fenami.

V březnu jsme do našeho výstavního týmu přibrali velmi pěkného celočerného psa, kterého jsme vybrali ke krytí naší feny Maya SwnŽ. Jednalo se o psa Ultra Black Stig Wizard Bull. Tohoto psa jsme začali trénovat a jeho formu ladit k jedinému cíli, Evropské výstavě psů, která byla v roce 2014 pořádána v České republice. První výstavou, kterou jsme s ním absolvovali po krátkém tréninku byla na konci března Speciální výstava teriérů klubu SKCHTaF ve Viničném na Slovensku. Naše plemeno zde posuzoval anglický rozhodčí Peter Rhodes. Black Stig se předvedl skvěle a zvítězil ve třídě open se ziskem titulu CC. Výborně se zde také prezentoval náš mladičký I´M Domidar Von Damon Der Dunkelkraft, který také zvítězil ve třídě štěňat a nakonec získal titul nejkrásnějšího štěněte celé výstavy – BEST PUPPY IN SHOW!

Daší prověrkou Stigova progresu byla mezinárodní výstava v Berlíně, kde opět zvítězil ve své třídě a získal zde titul res. CACIB. Celkovým vítězem se zde stal náš svěřenec Ashstock Red Miller JW, který získal titul CACIB i BOB.

V hodnocení první poloviny roku nesmíme zapomenout na skvělý úspěch Stiga na Klubové výstavě klubu SBTC CZ v Náměšti na Hané, kde opět zvítězil ve své třídě a získal titul CAC. Při přípravě na EV 2014 se zdálo být vše na dobré cestě.

Významným okamžikem první půlky roku bylo narození našeho vrhu „E“ ze spojení Maya Stawka Wieksza niž Žycie a Ultra Black Stig Wizard Bull. Narodilo se šest krásných a zdravých štěňat. V České republice bohužel žádné z nich nezůstane, všechna štěňata budou působit v zahraničí. Velké naděje vkládáme zejména do nádherné fenky Extra´s Legacy Domidar Dogs, která uzavírá pomyslný kruh a vrací se do polské chovatelské stanice její matky – Stawka Wieksza niž Žycie. Jsem přesvědčen, že tato fena má před sebou velkou budoucnost!

V tomto roce nezahálel ani náš výstavní profesor a dvojnásobný TOP STAFF – Glock Stawka Wieksza niž Žycie. Opustil však výstavní kruhy a začal pracovat. Kromě toho, že složil několik zkoušek z výkonu (ZZO, ZOP, ZPU1, BH, VZ, vše se známkou výborná, StPr1 se známkou velmi dobře), zvítězil také na řadě závodů. Na Jarním závodě v Kolíně v Borkách porazil všech svých 21 soupeřů, když získal 100 možných bodů ze 100! Podobně si vedl i na závodech v Mladé Boleslavi, v Kácově a Krakovanech, kde získal bodů 57/60, 98/100, resp. 96/100. Svými výkony začal přepisovat historii plemene v České republice, když k titulům Klubový junior šampion, Klubový šampion a dvojnásobný TOP STAFF přidal i titul Klubový pracovní šampion.

Dobré zprávy jsme získali také ze zahraničí. Náš odchovánek Breno Domidar Dogs, pes s fantastickým rodokmenem, který je kombinací anglické a australské linie SBT, získal v USA ocenění Award of Merit a splnil podmínky pro udělení titulu Šampion USA.

Velkou radost nám udělal také náš svěřenec a anglická legenda Ashstock Red Miller JW, který byl v roce 2014 korunován a získal titul Šampion České republiky.

Naprosto skvěle se nám vedlo i na konci roku 2014. Naše půlroční práce a příprava psa Ultra Black Stig Wizard Bull byla zúročena fantastickými výstavními výsledky. Nejdříve zvítězil na Národní výstavě psů v Brně u anglického rozhodčího Colina Daviese, který mu udělil titul Národní vítěz. Druhý den, na Evropské výstavě, kterou posuzoval zkušený irský rozhodčí James Byrnes, opět zvítězil a došel si pro titul Evropský vítěz a BEST OF BREED. V závěrečných soutěžích navíc získal fantastické druhé místo v BEST OF GROUP! Do třetice všeho dobrého Stig zvítězil i dalšího dne na Klubové výstavě klubu SBTC CZ, když u anglické rozhodčí Helen Wall získal ocenění výborný první a titul CAC ve třídě open. Tímto výkonem Stig získal titul Šampiona České republiky.

Poslední zásadní výstavou v roce 2014 byla pro nás Mezinárodní výstava v Nitře. Zde jsme po mateřských povinnostech opět předvedli naši Mayku. A velmi úspěšně. Spolehlivě zde zvítězila a získala titul CACIB a BEST OF BREED. Díky tomu ukončila podmínky pro získání titulu Interšampion!

Velmi rádi bychom poděkovali všem rozhodčím za to, jak v roce 2014 vysoce hodnotili naše psy. Kamarádům a přátelům, obzvláště pak Dr. Josefu Klimešovi, bychom velmi rádi poděkovali za spolupráci, podporu a fajn chvilky u výstavních kruhů. Těšíme se na výstavní sezónu 2015 a všem přejeme klidné prožití Vánoc a Silvestra!

Adresa

Nová Ves u Kolína, 280 02

Telefonní číslo

+420 603 705 515

Emailová adresa

domidar@email.cz