Záhlaví Domidar Dogs Kennel

Druhý Standard plemene SBT z roku 1948

Charakteristické rysy

Moderní pes čerpá svou bezmeznou odvahu, vysokou inteligenci a houževnatost z historické podstaty plemene SBT. Zároveň je velmi laskavý ke svým přátelům, a zejména k dětem. Tyto vlastnosti z něho dělají, společně s naprostou spolehlivostí a klidem mimo akci, především všestranného psa.

Celkový vzhled

Stafordšírský bulteriér je hladkosrstý pes. Měl by být na svou velikost velmi silný a i přes svou výraznou muskulaturu aktivní a pohyblivý.

Hlava

Krátká, celkově hluboká, široká lebka, velmi vyvinuté lícní svaly, stop výrazný, morda krátká, nos černý.

Uši

Růžovité nebo polovztyčené a ne velké. Klopené nebo vztyčené ucho musí být penalizováno.

Oči

Přednost mají tmavé oči, jejich zbarvení se však může vztahovat k barvě srsti. Kulaté a středně velké. Posazené tak, aby hleděly přímo vpřed.

Tlama

„Mouth should be level“, což znamená, že řezáky spodní čelisti by měly těsně přiléhat za řezáky v horní čelisti a pysky by měly být přilehlé a čisté. Výrazný předkus a podkus musí být zásadně penalizován.

Krk

Svalnatý, poměrně krátký, s jasnými obrysy a směrem k ramenům se rozšiřující.

Tělo

Tělo by mělo mít krátká bedra s rovnou hřbetní linií, širokou přední frontu s hlubokým hrudníkem a správně klenutá žebra, mělo by být poměrně úzké v bedrech.

Hrudní končetiny

Nohy rovné, s dobře vyvinutými kostmi, postavené poměrně daleko od sebe, bez volnosti v ramenech. Z nadprstí, které není ochablé, vybíhají mírně ven vytočené tlapy.

Tlapy

Tlapy by měly mít silné polštářky, měly by být silné a středně velké.

Pánevní končetiny

Pánevní končetiny by měly být dobře osvalené, hlezna nízko položená, kolenní klouby správně zaúhlené. Nohy by měly být při pohledu zezadu souběžné.

Srst

Hladká, krátká a hustá (přilehlá ke kůži).

Ocas

Ocas by měl být středně dlouhý, nízko nasazený, ke špičce se zužující a nesený poměrně nízko. Neměl by být příliš zatočený – lze jej připodobnit k ramenu starých pump.

Hmotnost a velikost

Hmotnost: 12,7 – 17,24 kg. Feny 10,89 – 15,42 kg. Výška (u ramene): 35,56 – 40,64 cm, přičemž se výška vztahuje ke hmotnosti.

Barva

Červená, plavá, bílá, černá nebo modrá, nebo kterákoli z těchto barev s bílou. Žíhaná všech odstínů nebo žíhaná s bílou. Černá s pálením nebo játrová barva se nesmí podporovat.

Vady

Musí být penalizovány úměrně k závažnosti odchylky. Světlé oči nebo růžové okraje víček. Ocas příliš dlouhý nebo špatně zatočený. Nesoulad limitu hmotnosti nebo výšky. Klopené nebo vztyčené uši. Podkus nebo předkus. Následující vady by měly psovi znemožnit vyhrát jakoukoliv cenu:

 • Nos masové barvy (růžový)
 • Výrazný podkus nebo předkus. Výrazný předkus: kde spodní čelist vyčnívá do takové míry, že se řezáky spodní čelisti nedotýkají řezáků horní čelisti. Výrazný podkus: Kde horní čelist vyčnívá do takové míry, že se řezáky horní čelisti nedotýkají řezáků spodní čelisti.
 • STAFFBULL CAMP 2022

  STAFFBULL CAMP 2022

  Přihlašování na víkend plný zábavy a stafordšírských bulteriérů je zahájeno!

  Sdílej článeks přáteli na Facebooku Stáhnout článek v PDF Další články Druhý Standard plemene SBT z roku 1948

  Autor: The Kennel Club

  Přeložili: Dominik a Roman Zálišovi

  © Červen 2019

  Logo CHS Domidar Dogs

  Zdroj: STAFFORDMALL, History of the Staffordshire Bull Terrier Standard. ©2015 [Cit. 2.6.2019] Dostupné z: http://www.staffordmall.com/standardhistory.htm?fbclid=IwAR1n2vwabHztWPPUi3Ovf9LLVcuXr8l0Gh37jvVdb-K9gv6EFJTvZJWDL4E

  Adresa

  Nová Ves u Kolína, 280 02

  Telefonní číslo

  +420 603 705 515

  Emailová adresa

  domidar@email.cz